Paweł StarościakWitaj na mojej stronie!
Nazywam się Paweł Starościak w wielkim skrócie opowiem Ci co skłoniło mnie do założenia własnej firmy.
Z wykształcenia jestem pedagogiem, mimo to od dziecka biegam z aparatem fotograficznym. Mam za sobą kilka wystaw fotograficznych w Byczynie, Kluczborku i Wrocławiu. Poza pięcioletnimi studiami na Uniwersytecie Wrocławskim ukończyłem także studia podyplomowe: “Fundusze unijne i zasady ich pozyskiwania” na Uniwersytecie Opolskim. Bardzo cenię sobie także ukończenie Szkoły Trenerów Biznesu w firmie Moderator z Wrocławia.

Kilka lat temu świętowałem swoje 30 urodziny, pracując jak większość osób na etacie. Przez lata zdobywałem cenne doświadczenie pracując w kilku firmach działających w zupełnie odmiennych branżach. Było tego zbyt dużo aby napisać o tym w kilku słowach więc wymienię tylko najciekawsze:

  • byłem specjalistą ds. zakupów w firmie produkującej ubrania robocze, moją codziennością były drelichy, guziki ognioodporne, napy i okulary ochronne
  • w tej samej firmie projektowałem na komputerze hafty wyszywane na ubraniach, głównie logotypy klientów – do dziś pamiętam jeden, wyjątkowo trudny
  • pracowałem w kilku projektach przy realizacji projektów dofinansowanych ze środków unijnych na różnych stanowiskach, od asystenta po kierownika projektu
  • zajmowałem się szeroko rozumianym marketingiem internetowym i zarządzaniem stronami internetowymi
  • tworzyłem od podstaw stronę internetową firmy, dbając jednocześnie o optymalizację SEO
  • bardzo często pracowałem jako specjalista od zadań trudnych a czasami niemożliwych
  • ukończenie Szkoły Trenerów Biznesu pozwoliło mi samodzielnie prowadzić szkolenia

To i wiele innych zadań wykonywałem pracując w 4 firmach. Doświadczenie zdobyte w każdej z nich jest dla mnie bezcenne i pozwoliło mi na rozwinięcie skrzydeł i założenie własnej firmy. Moja firma: WCAG Paweł Starościak połączyła dwie dosyć odrębne płaszczyzny usług:

  • tworzenie dostępnych stron – czyli stron, które spełniają zasady WCAG 2.0
  • oferowanie szkoleń z obsługi komputera i Internetu dla osób wykluczonych cyfrowo (seniorzy, osoby niepełnosprawne)

Głównym motywem do założenia właśnie takiej działalności gospodarczej jest chęć wykorzystania zdobytych doświadczeń zawodowych do przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu. Motto firmy to internet bez barier rozumiany zarówno jako tworzenie stron dostępnych dla wszystkich jak i edukacja społeczeństwa w zakresie umiejętności wykorzystania internetu w życiu codziennym. Dodatkowo w ramach bloga rozwijam świadomość społeczeństwa na temat dostępności stron internetowych.

25 kwietnia 2017 r. strona internetowa mojej firmy wygrała konkurs Strona Internetowa bez Barier w kategorii strony niepubliczne do 100 podstron. Statuetkę odebrałem w trakcie Konferencji Włączenie Cyfrowe organizowanej w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Więcej na temat konkursu i konferencji znajdziesz tutaj.

Zachęcam Cię do zapoznania się z ofertą tworzenia stron internetowych i szkoleń.

Paweł Starościak