Paweł Starościak

Witaj na mojej stronie!
Nazywam się Paweł Starościak w wielkim skrócie opowiem Ci co skłoniło mnie do założenia własnej firmy.
Z wykształcenia jestem pedagogiem, mimo to od dziecka biegam z aparatem fotograficznym. Mam za sobą kilka wystaw fotograficznych w Byczynie, Kluczborku i Wrocławiu. Poza pięcioletnimi studiami na Uniwersytecie Wrocławskim ukończyłem także studia podyplomowe: “Fundusze unijne i zasady ich pozyskiwania” na Uniwersytecie Opolskim. Bardzo cenię sobie także ukończenie Szkoły Trenerów Biznesu w firmie Moderator z Wrocławia.

Kilka lat temu świętowałem swoje 30 urodziny, pracując jak większość osób na etacie. Przez lata zdobywałem cenne doświadczenie pracując w kilku firmach działających w zupełnie odmiennych branżach. Było tego zbyt dużo aby napisać o tym w kilku słowach więc wymienię tylko najciekawsze:

 • byłem specjalistą ds. zakupów w firmie produkującej ubrania robocze, moją codziennością były drelichy, guziki ognioodporne, napy i okulary ochronne
 • w tej samej firmie projektowałem na komputerze hafty wyszywane na ubraniach, głównie logotypy klientów – do dziś pamiętam jeden, wyjątkowo trudny
 • pracowałem w kilku projektach przy realizacji projektów dofinansowanych ze środków unijnych na różnych stanowiskach, od asystenta po kierownika projektu
 • zajmowałem się szeroko rozumianym marketingiem internetowym i zarządzaniem stronami internetowymi
 • tworzyłem od podstaw stronę internetową firmy, dbając jednocześnie o optymalizację SEO
 • bardzo często pracowałem jako specjalista od zadań trudnych a czasami niemożliwych
 • ukończenie Szkoły Trenerów Biznesu pozwoliło mi samodzielnie prowadzić szkolenia

To i wiele innych zadań wykonywałem pracując w 4 firmach. Doświadczenie zdobyte w każdej z nich jest dla mnie bezcenne i pozwoliło mi na rozwinięcie skrzydeł i założenie własnej firmy. Moja firma: WCAG Paweł Starościak połączyła dwie dosyć odrębne płaszczyzny usług:

 • tworzenie dostępnych stron – czyli stron, które spełniają zasady WCAG 2.1
 • oferowanie szkoleń z obsługi komputera i Internetu dla osób wykluczonych cyfrowo (seniorzy, osoby niepełnosprawne)

Głównym motywem do założenia właśnie takiej działalności gospodarczej jest chęć wykorzystania zdobytych doświadczeń zawodowych do przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu. Motto firmy to internet bez barier rozumiany zarówno jako tworzenie stron dostępnych dla wszystkich jak i edukacja społeczeństwa w zakresie umiejętności wykorzystania internetu w życiu codziennym. Dodatkowo w ramach bloga rozwijam świadomość społeczeństwa na temat dostępności stron internetowych.

Szczególne osiągnięcia

 • 25 kwietnia 2017 roku strona internetowa mojej firmy wygrała konkurs Strona Internetowa bez Barier w kategorii strony niepubliczne do 100 podstron. Statuetkę z rąk Ministra Cyfryzacji odebrałem w trakcie Konferencji Włączenie Cyfrowe organizowanej w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przez Fundację Widzialni – organizatora konkursu. Więcej na temat konkursu i konferencji znajdziesz tutaj.
 • 23 listopada 2018 roku w siedzibie Polskiego Towarzystwa Informatycznego w Warszawie odebrałem wyjątkowe wyróżnienie. Decyzją grona ekspertów oraz praktyków skupionych wokół Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce zostałem zaliczony do grona 100 osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce w 2018 roku. Więcej na temat Listy 100 i pozostałych wyróżnionych osobach znajdziesz tutaj.

Zachęcam Cię do zapoznania się z ofertą tworzenia stron internetowych i szkoleń.

Paweł Starościak