Witam wszystkich na mojej stronie, witam na moim blogu.

W tym wpisie postaram się opisać o czym będzie ten blog. Opowiem w wielkim skrócie jaki mam pomysł i jak planuję go realizować.

Zwiększanie świadomości społecznej

Pierwszy i najważniejszy cel jaki chcę osiągnąć prowadząc bloga to zwiększanie świadomości społecznej na temat dostępności stron internetowych. W Polsce w tej dziedzinie jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Tworzenie stron internetowych bardzo często staje się coraz bardziej zautomatyzowane i prostsze, nawet dla osób rozpoczynających przygodę w internecie. Jednak strony wykonane w taki sposób najczęściej nie spełniają większości zaleceń dotyczących dostępności. Internet, który powinien łączyć wszystkich łączy tylko osoby w pełni sprawne. Osoby niedowidzące, niewidome, starsze bardzo często nie są w stanie odczytać treści, które powinny być dostępne dla wszystkich.

Prezentacja ciekawych inicjatyw promujących dostępność

Problematyka dostępności nie została pozostawiona jednak na pastwę losu. W ostatnich latach powstało kilka fundacji czy stowarzyszeń, które za swój główny cel postawiło sobie właśnie promowanie dostępności w sieci. Tworzą wiele interesujących inicjatyw, które za pomocą bloga chciałby także promować.

Relacjonowanie moich działań

Prowadząc bloga na temat dostępności i jednocześnie firmę zajmującą się tworzeniem stron internetowych i edukacją komputerową osób wykluczonych cyfrowo będę w części moich wpisów opisywać moją działalność. Znajdziecie Państwo tutaj relację z najważniejszych wydarzeń w których będę brać udział oraz zapowiedzi moich inicjatyw.

Zapraszam do pozostania na dłużej.
Paweł Starościak

O autorze

Avatar
Z wykształcenia jestem pedagogiem, z zamiłowania fotografem. Od dzieciństwa biegałem z aparatami fotograficznymi. Drugi konik to nowoczesne technologie i internet. Aktualnie specjalizuję się w tworzeniu dostępnych stron internetowych i szkoleniach komputerowych.