Konkurs Strona Internetowa bez Barier

Celem konkursu Strona Internetowa bez Barier organizowanego przez Fundację Widzialni wraz z Szerokim Porozumieniem na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, jest promowanie pozytywnych praktyk w tworzeniu, redagowaniu i zarządzaniu stronami www zgodnie ze standardami dostępnych stron internetowych. Patronat honorowy nad konkursem objęło m.in. Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Rozwoju, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych i Rzecznik Praw Obywatelskich.

Oznaczenie Strona Internetowa bez Barier 2017
Do tegorocznej VIII edycji konkursu zgłosiło się ponad 150 stron internetowych w 6 kategoriach:

  • Strony publiczne do 100 podstron
  • Strony publiczne powyżej 100 podstron
  • Strony niepubliczne do 100 podstron
  • Strony niepubliczne powyżej 100 podstron
  • Najlepsi z Najlepszych
  • Strony powstałe w oparciu o szablony Polskiej Akademii Dostępności

Konferencja Włączenie Cyfrowe

25 kwietnia 2017 r. w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w trakcie konferencji Włączenie Cyfrowe miało miejsce m.in. rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursu Strona Internetowa bez Barier 2017 i uroczyste wręczenie statuetek laureatom konkursu.

Siedmiomilowy krok do przodu – tak w skrócie można określić tegoroczną odsłonę VIII edycji Konkursu Strona Internetowa bez Barier. Nowi uczestnicy podnieśli poprzeczkę wyjątkowo wysoko. Wyścig po zwycięstwo był wyrównany i decydowały detale.

Sebastian Depta, Konsultant ds. Dostępności Fundacji Widzialni

Strona internetowa firmy WCAG Paweł została laureatem konkursu w kategorii stron niepublicznych do 100 podstron. W czasie konferencji Wykluczenie Cyfrowe odebrałem nagrodę z rąk ministra Marka Zagórskiego i przewodniczącego Rady Fundacji Widzialni Artura Marcinkowskiego.

Autorka zdjęć: Magda Pawluczuk
Laureaci konkursu Strona Internetowa bez Barier 2017
Rozmowa Pawła Starościaka z Arturem Marcinkowskim

O autorze

Z wykształcenia jestem pedagogiem, z zamiłowania fotografem. Od dzieciństwa biegałem z aparatami fotograficznymi. Drugi konik to nowoczesne technologie i internet. Aktualnie specjalizuję się w tworzeniu dostępnych stron internetowych i szkoleniach komputerowych.