Jak co roku w kwietniu w Sejmie RP miała miejsce konferencja organizowana przez Fundację Widzialni. Bardzo istotnym elementem konferencji jest prezentacja kolejnego Raportu Dostępności przygotowanego przez ekspertów Fundacji Widzialni. W tym roku przebadano 83 strony internetowe najważniejszych instytucji, ministerstw i innych jednostek samorządu terytorialnego. Oprócz stron internetowych badano również popularne e-usługi i aplikacje mobilne.

“Badania prowadzone od 2013 roku obrazują postęp poczyniony przez administrację publiczną. Raport Otwarcia wskazywał na dostępność serwisów na poziomie zaledwie 1,7%. W roku ubiegłym wyniósł 47,8%, a obecny poziom to 48,2%. Ilość serwisów z pozytywnymi ocenami nie uległa znaczącej zmianie, jednak wyraźnie widać spadek jakości redagowanych stron.” Raport Dostępności 2018

Dostępność stron internetowych poprawia się, jednak w dalszym ciągu ponad połowa badanych serwisów nie jest dostępna.

Zainteresowanych odsyłam do pełnego Raportu Dostępności (PDF, 19,3 MB)

 

 

 

O autorze

Z wykształcenia jestem pedagogiem, z zamiłowania fotografem. Od dzieciństwa biegałem z aparatami fotograficznymi. Drugi konik to nowoczesne technologie i internet. Aktualnie specjalizuję się w tworzeniu dostępnych stron internetowych i szkoleniach komputerowych.