Witam wszystkich!

Dwa miesiące temu uruchomiłem firmę WCAG Paweł Starościak. W tym czasie najbliższa rodzina i wielu znajomych na okrągło pytała:

  • o co chodzi, z tym WCAG?
  • czym właściwie będziesz się zajmować?
  • dlaczego właśnie taki pomysł?
  • internet bez barier?

W tym wpisie postaram się wyjaśnić wszystkie pytania.

O co chodzi, z tym WCAG?

WCAG to skrót angielskich słów Web Content Accessibility Guidelines, jest to dokument, który określa zbiór wytycznych niezbędnych dla dostępności treści internetowych. Mówąc prościej dokument opisuje 61 kryteriów, które należy spełnić, aby strona internetowa była dostępna dla wszystkich, niezależnie od stopnia niepełnosprawności czy innych ograniczeń.

Ponieważ zajmuję się tworzeniem dostępnych stron internetowych ten skrót znałem bardzo dobrze, chciałbym aby w przyszłości kojarzony był także z moją firmową ideą – internet bez barier.

Czym właściwie będziesz się zajmować?

Firma, którą założyłem realizuje firmową ideę internet bez barier na dwóch płaszczyznach:

Rozwijając temat stron internetowych muszę dodać, że chodzi o kompleksową ofertę. Zadbałem także o to, żeby zaproponować klientom szybki hosting, optymalizację strony pod wyszukiwarki internetowe, czy usługę wykonywania zdjęć do wykorzystania na stronie internetowej. Dodatkowo we współpracy ze specjalistą w tej dziedzinie, każdy mój klient ma możliwość przygotowania kampanii reklamowej (AdWords) dla swojej strony internetowej na specjalnych, korzystnych warunkach.

Szkolenia z obsługi komputera i Internetu z kolei to także zestaw szkoleń, które za każdym razem indywidualnie dopasowuję do odbiorców. Zupełnie inne oczekiwania mają seniorzy a zupełnie inne osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Zawszę stawiam na profesjonalizm i najwyższą jakość przekazywanej treści.

Dlaczego właśnie taki pomysł?

Od wielu lat mam doświadczenie w tworzeniu różnego rodzaju stron internetowych. Od 2015 r. uczyłem się od najlepszych tworzenia dostępnych stron internetowych. Tyle w kwestii tworzenia stron internetowych, jeśli chodzi o szkolenia to pracowałem do tej pory w 3 firmach, przy różnego rodzaju projektach szkoleniowych. Zarówno komercyjnych jak i dofinansowanych ze środków unijnych. Jedna z nich to firma szkoleniowa z Opola, dzięki której ukończyłem doskonałą Szkołę Trenerów Biznesu we Wrocławiu i rozpocząłem swoją drogę trenerską.

Nie chcąc za bardzo się powtarzać zachęcam Cię do zapoznania się ze stroną o mnie, która rozwija historię moich doświadczeń i perypetii życiowych. Link do strony o mnie znajdziesz tutaj.

Internet bez barier?

Na zakończenie krótka anegdota z życia wzięta. Dokładnie kilka dni temu osoba z mojej bliskiej rodziny, która wiedziała, że od niedawna założyłem firmę zapytała mnie czy zajmuję się podłączeniem internetu. Chciała zmienić dotychczasowego dostawcę internetu i widząc na moim samochodzie naklejkę z napisem internet bez barier skojarzyła to sobie z internetem bez kabli. Ta osoba już wie, że nie o to chodzi, a pozostałe osoby dowiedziały się właśnie w tej chwili.

O autorze

Avatar
Z wykształcenia jestem pedagogiem, z zamiłowania fotografem. Od dzieciństwa biegałem z aparatami fotograficznymi. Drugi konik to nowoczesne technologie i internet. Aktualnie specjalizuję się w tworzeniu dostępnych stron internetowych i szkoleniach komputerowych.