W czwartek 16 maja 2019 r. Opole na kilka godzin stanie się stolicą dostępności cyfrowej w Polsce. Do Opola przyjadą specjaliści dostępności cyfrowej z całego kraju.

Światowy Dzień Świadomości Dostępności w Opolu

Dzięki mojej inicjatywie w ubiegłym roku miała miejsce w Opolu pierwsza konferencja na temat dostępności stron internetowych. W tym roku dzięki wsparciu Marszałka Województwa Opolskiego ponownie w trzeci czwartek maja konferencja odbędzie się w moim mieście wojewódzkim.

Opole, 16 maja 2019 r.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji będzie ustawa z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Do Opola przyjedzie Pan Adam Pietrasiewicz, który koordynował pracę nad ustawą od samego początku.

Sala Konferencyjna Orła Białego

W tym roku konferencja przenosi się do ścisłego centrum Opola, do największej sali Urzędu Marszałkowskiego w Opolu przy ul. Piastowskiej 14 – Ostrówek. Sala jest przystosowana dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Kogo zapraszamy?

  • przedstawicieli samorządów gminnych, powiatowych, wojewódzkich i jednostek im podległych,
  • przedstawicieli uczelni wyższych,
  • przedstawicieli organizacji pozarządowych,
  • każdego kto chciałby zgłębić wiedzę z zakresu dostępności cyfrowej

Strona konferencji

W pierwszym kwartale 2019 r. powstała odrębna strona poświęcona tylko konferencji organizowanej w Opolu. Pod adresem https://gaad.opolskie.pl/ mogą Państwo zapoznać się z dokładnym programem konferencji i zapisać się na nią.

Zapraszam Państwa serdecznie po raz drugi do Opola.

O autorze

Z wykształcenia jestem pedagogiem, z zamiłowania fotografem. Od dzieciństwa biegałem z aparatami fotograficznymi. Drugi konik to nowoczesne technologie i internet. Aktualnie specjalizuję się w tworzeniu dostępnych stron internetowych i szkoleniach komputerowych.