W czwartek 16 maja 2019 r. Opole na kilka godzin stanie się stolicą dostępności cyfrowej w Polsce. Do Opola przyjadą specjaliści dostępności cyfrowej z całego kraju.

Światowy Dzień Świadomości Dostępności w Opolu

Dzięki mojej inicjatywie w ubiegłym roku miała miejsce w Opolu pierwsza konferencja na temat dostępności stron internetowych. W tym roku dzięki wsparciu Marszałka Województwa Opolskiego ponownie w trzeci czwartek maja konferencja odbędzie się w moim mieście wojewódzkim.

W piątek 23 listopada 2018 roku w siedzibie Polskiego Towarzystwa Informatycznego w Warszawie odebrałem wyjątkowe wyróżnienie.

"Decyzją grona ekspertów oraz praktyków skupionych wokół Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce Pan Paweł Starościak zostaje zaliczony do grona 100 osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce w 2018 roku"

Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce
W czwartek 17 maja 2018 r. dzięki mojej inicjatywie Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego organizował konferencję poświęconą dostępności stron internetowych. Była to pierwsza w Opolu konferencja poświęcona tej tematyce. Dzięki wybitnym prelegentom Opole na kilka godzin stało się stolicą polskiej dostępności. Konferencja odbywała się w siedzibie Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji na ulicy Głogowskiej 27 w Opolu, w godzinach 9:00 – 14:00.
Co roku w trzeci czwartek maja, na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Dostępności (Global Accessibility Awareness Day). Od kilku lat na oficjalnej stronie GAAD http://globalaccessibilityawarenessday.org/ było bardzo mało wydarzeń organizowanych w Polsce. Dlatego postanowiłem to zmienić i przekonałem Pana Andrzeja Bułę, Marszałka Województwa Opolskiego do zorganizowania właśnie w Opolu konferencji poświęconej dostępności stron internetowych.
Jak co roku w kwietniu w Sejmie RP miała miejsce konferencja organizowana przez Fundację Widzialni. Bardzo istotnym elementem konferencji jest prezentacja kolejnego Raportu Dostępności przygotowanego przez ekspertów Fundacji Widzialni. W tym roku przebadano 83 strony internetowe najważniejszych instytucji, ministerstw i innych jednostek samorządu terytorialnego. Oprócz stron internetowych badano również popularne e-usługi i aplikacje mobilne.
  • 1(current)
  • 2